Šogad mums ir 10. jeb jubilejas Latvijas Veselības sporta nedēļa 😉 😉 😉

Latvijas Veselības sporta nedēļa norisināsies no š.g. 8. novembra līdz 14. novembrim.

Veselības nedēļas galvenā ideja ir mudināt dažādas sabiedrības kategorijas: bērnus, jauniešus, strādājošus, seniorus, vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs, sniegt stimulu, lai pēc Veselības nedēļas cilvēki vairāk sportotu patstāvīgi.

Latvijas Veselības sporta nedēļu 2021 jeb MOVE Week organizē Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un Kultūras asociāciju (ISCA). Tas ir ikgadējs Eiropas mēroga pasākums, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs.

Veselības nedēļai veltītie pasākumi norisinās vairākās Eiropas valstīs. Diemžēl, sakarā ar Covid-19, ne visās valstīs pasākumi var notikt vienlaicīgi. Bet kopumā arī Covid-19 epidēmijas laikā tiešsaistes un klātienes MOVE Week pasākumos piedalās vairāki tūkstoši dalībnieku no Eiropas valstīm, kā arī septembrī MOVE Week tika rīkota Latīņamerikā.

“Latvijas Veselības sporta nedēļa 2021” tiek organizēta, lai:

1) sniegtu informāciju un veidotu izpratni, ka fiziskās aktivitātes ir neatņemama veselīga dzīvesveida sastāvdaļa un viens no labākajiem un lētākajiem slimību profilakses veidiem.

2) piedāvātu fizisko aktivitāšu dažādību un dot iespēju piedalīties aktivitātēs ar mērķi, lai tās kļūtu par ikdienas dzīves sastāvdaļu, kā arī dot iespēju Latvijas iedzīvotājiem kopā ar ģimeni un draugiem pavadīt laiku, aktīvi atpūšoties.

LTSA aicina piedalīties Veselības nedēļā visusskolas, pirmsskolas izglītības iestādes, universitātes, sporta skolas, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, senioru organizācijas utt.. Ierobežojumu nav! Parasti Veselības nedēļas ietvaros vairākas Latvijas pašvaldības piedāvā iedzīvotājiem daudzveidīgas aktivitātes, tāpēc iesākam sekot informācijai mūsu mājas lapā par plānotajiem pasākumiem. Piedalīties veselības nedēļā ar savu organizāciju ir ļoti vienkārši: iestādes/organizācijas izvēlas koordinatorus, kas organizēs pasākumus iestādes darbiniekiem Veselības nedēļas ietvaros. Aktivitātes var būt visdažādākās: rīta rosmes, stafetes, pārgājieni, nūjošana, visādi sporta veidi – atkarībā no tā, kas patīk visvairāk. Tad jāpaziņo LTSA par plānotajiem pasākumiem, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

PIETEIKUMA ANKETA

http://webanketa.com/forms/6csk6dhg64qp8css74rkjshj/

Šogad dalībai Latvijas Veselības sporta nedēļā var līdz 20. oktobrim.

Jūsu sniegtā informācija par plānotajiem pasākumiem tiks publicēta sportsvisiem.lv mājas lapā kā piemērs un idejas citu valstu organizācijām. Gadījumā, ja rodas jautājumi par pasākumu, lūgums zvanīt LTSA 26895037.

NOLIKUMS

No 11. oktobra Latvijā spēkā stājas ārkārtējā situācija, kuras mērķis ir apstādināt ļoti straujo Covid-19 vīrusa izplatību. Informācija par drošības pasākumiem un ierobežojumiem  meklējama Ministru kabineta rīkojumā Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kā arī nozaru ministriju tīmekļvietnēs.

Lūdzam koordinatorus ievērot visus valstī izsludinātus ierobežojumus, organizējot pasākumus Latvijas Veselības sporta nedēļas ietvaros.