Latvijas Tautas sporta asociācija turpina pagājušajā gadā iesākto tradīciju un arī šogad organizē pasākumu “Eiropas jūdze” (angl. European mile).

Kāpēc tieši jūdze?

Eiropas jūdze ir jauna iniciatīva, kas notiks 5. jūnijā vairākās Eiropas un pasaules valstīs. ISCA piedāvā katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā. Piem. skolas vecuma bērni, skrienot, 1 jūdzi var paveikt 15 minūtēs.

5 iemesli, kāpēc nelielu distanču veikšana, staigājot, nūjojot vai skrienot, ir lielisks veids kā atkal uzsākt fiziskās aktivitātes pēc pārtraukuma:

  • nepieciešams minimāls sagatavošanas process: piem. pat strādājot no mājām vai birojā, var uztaisīt nelielus pārtraukumus, lai nedaudz izstaigātos;
  • neliela pastaiga vai skrējiens palīdzēs nostiprināt muguru;
  • tas ir atslodzes brīdis, mēģini atpūsties no viedierīču ekrāniem;
  • regulāras īsas pastaigas veicina asinsriti un palielina skābekļa daudzumu asinīs;
  • piem. nūjojot tiek nodarbināti ap 90% cilvēka ķermeņa muskuļu.

Arī šogad kopā ar Distantrace platformu piedāvājam izaicinājumu individuālajiem dalībniekiem “Krāj jūdzes!” no 1. jūnija līdz 5. jūnijam.

Vairāk informācijas, pieteikšanās, nolikums:

https://distantrace.com/lv/izaicinajumi/eiropas-judze-kraj-judzes/

 

Ja vēlaties arī piedalīties Eiropas jūdzē ar savu darba vietu vai grupu (piem. nūjošanas grupa), lūgums pieteikties līdz 20. maijam – pieteikuma forma grupām (piem. nūjošanas grupām) / darba kolektīviem / pasākumu koordinatoriem no pašvaldībām:

http://webanketa.com/forms/6ctk0e1m74qk0dk3chh6arb6/

NOLIKUMS GRUPĀM

Eiropas jūdze norisināsies arī bērnudārzos – jau saņemti pieteikumi no vairāk nekā 100 pirmsskolas izglītības iestādēm. Bērni audzinātāju pavadībā veiks jūdzes distanciapstaigās vai apskries savu PII ēkudosies pārgājienābrauks ar skrejriteņiempiedalīsies stafetēs utt. Pieteikšanās pirmsskolas izglītības iestādēm noslēgsies 15. maijā.

Kustēsimies visi kopā no 1. līdz 5. jūnijam!

PASĀKUMU AFIŠAS: