Latvijas Tautas sporta asociācija jau 4. gadu organizē pasākumu “Eiropas jūdze” (angl. European mile).

Kāpēc tieši jūdze?

Eiropas jūdze ir salīdzinoši jauna iniciatīva, kura norisināsies 5. jūnijā vairākās Eiropas un pasaules valstīs. Mēs piedāvajam katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1 km 609 m), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā. Piem. skolas vecuma bērni, skrienot, 1 jūdzi var paveikt 15 minūtēs.

5 iemesli, kāpēc nelielu distanču veikšana, staigājot, nūjojot vai skrienot, ir lielisks veids kā atkal uzsākt fiziskās aktivitātes pēc pārtraukuma:

  • nepieciešams minimāls sagatavošanas process: piem. pat strādājot no mājām vai birojā, var uztaisīt nelielus pārtraukumus, lai nedaudz izstaigātos;
  • neliela pastaiga vai skrējiens palīdzēs nostiprināt muguru;
  • tas ir atslodzes brīdis, mēģini atpūsties no viedierīču ekrāniem;
  • regulāras īsas pastaigas veicina asinsriti un palielina skābekļa daudzumu asinīs;
  • piem. nūjojot tiek nodarbināti ap 90% cilvēka ķermeņa muskuļu.

Ja vēlaties arī piedalīties Eiropas jūdzē ar savu darba vietu vai grupu (piem. nūjošanas grupa), lūgums pieteikties līdz 16. maijam – pieteikuma forma grupām (piem. nūjošanas grupām) / darba kolektīviem / pasākumu koordinatoriem no pašvaldībām saite reģistrācijai:

https://ej.uz/h2x5

NOLIKUMS GRUPĀM

Eiropas jūdze norisināsies arī bērnudārzos. 

Bērni audzinātāju pavadībā veiks jūdzes distanci, apstaigās vai apskries savu PII ēku, dosies pārgājienā, brauks ar skrejriteņiem un piedalīsies stafetēs utt. Pieteikšanās pirmsskolas izglītības iestādēm noslēgsies 16. maijā.

Saite reģistrācijai pirmsskolas izglītības iestādēm:

https://ej.uz/bumq

NOLIKUMS PII

Izkustēsimies kārtīgi visi kopā no 5. līdz 9. jūnijam!

LTSA, Latvijas Tautas Sporta Asociācija