Latvijas Tautas sporta asociācija, tālr. +371 2 941 2801|ltsa@riga.lv
Home/Diena bez lifta, Jaunumi, Pasākumi, Vietējie/Diena bez lifta 2024 – izmanto kāpnes 24.04.2024!

Diena bez lifta 2024 – izmanto kāpnes 24.04.2024!

Diena bez lifta ir daļa no NowWeMOVE kampaņas, kuru uzsāka Starptautiskā Sporta un Kultūras Asociācija (ISCA). Dienu bez lifta var viegli ieviest birojā, tirdzniecības centrā, daudzstāvu dzīvojamā mājā, stāvvietās, universitātēs un citās publiskajās un privātajās ēkās. Galvenā Dienas bez lifta ideja ir stimulēt ikdienā lifta vietā izmantot kāpnes.

Kad notiks Diena bez lifta? 2024. gadā Diena bez lifta notiks 24. aprīlī dažādās Eiropas un pasaules valstīs. ISCA un tās vietējie partneri aicina iedzīvotājus, organizācijas, valsts iestādes un kompānijas ar lenti liegt pieeju dažiem liftiem un eskalatoriem viņu telpās, lai pamudinātu savus darbiniekus un kolēģus lietot kāpnes. Ja Jūsu uzņēmums/iestāde ir ieinteresēti uzzināt vairāk par pasākumu, lūdzam sazināties ar LTSA. E-pasts: ltsa@riga.lv; tālrunis: +371 26895037, +371 67226215

Dienā bez lifta dažādos gados piedalījās Finanšu ministrija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, viesnīca Avalon, RTU Zinātniskā bibliotēka, Valsts darba inspekcija, Transcom Latvia, Valsts policija, Rīgas Dzemdību nams u.c. organizācijas.

KĀ NOTIEK DIENA BEZ LIFTA

#NoElevatorsDay #UseTheStairs #Izmantokāpnes

DIENA BEZ LIFTA – AFIŠAS (PPT)

DIENA BEZ LIFTA – PLAKĀTS

DIENA BEZ LIFTA – FACEBOOK ZIŅĀM 

DIENA BEZ LIFTA 2024 – NORĀDĪJUMI

Nedaudz par taviem ieguvumiem, ja ikdienā dosi priekšroku kāpnēm:

  • Kāpšanai pa kāpnēm ir papildu pievienotā vērtība. Tas ir lielisks kardiovaskulārais (sirds asinsvadu) treniņš, kas uzlabo asinscirkulāciju un sirdsdarbību. Ergonomiski un dabīgi tiek nodarbinātas pēdu, potīšu, ceļu un gurnu locītavas, tās nepārslogojot un tādējādi uzlabojot to funkcionālo stāvokli.
  • Pēc nedēļas mēģini kāpt par stāvu vairāk. Ar katru dienu kāpšana kļūs arvien vieglāka.
  • Ja šobrīd vari uzkāpt tikai  dažus stāvus, tas jau ir ieguvums veselībai!
  • Regulāra kāpšana pa kāpnēm var paaugstināt aerobās slodzes līmeni, uzlabot holesterīna līmeni un pazemināt cukura līmeni asinīs cilvēkiem ar 2. tipa cukura diabētu.
  • Ja esat gados vecāks, kāpšana pa kāpnēm var uzlabot arī Jūsu vispārējo fizisko sagatavotību un samazināt kritienu risku.
  • Izmantojot kāpnes, tu samazini savu oglekļa pēdas nospiedumu:  nostaigājot augšup un lejup 3 stāvus, tiek ietaupīti  15 vatstundas (Wh) dienā vai 450 vatstundas mēnesī (kas ir  pietiekoši lai darbinātu 37” collu televizoru trīs stundu garumā), un tiek sadedzinātas ~18 kilokalorijas.

Atceries, ka neatkarīgi no taviem mērķiem (uzlabot veselību, piekopt zaļo dzīvesveidu vai ietaupīt laiku) pareizākā izvēle ikdienā ir kāpnes!

LTSA, Latvijas Tautas Sporta Asociācija