Šī gadā 25. aprīlī notika Diena bez lifta 2018. Šogad Eiropas valstīm pievienojās piem. Indija, Brazīlija un citas Pasaules valstis. Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA) rīko Dienu bez lifta jau 2. reizi un arī Latvijā šogad pasākumā piedalījās vairāk organizāciju.

Šogad Diena bez lifta LTSA darbiniekiem sākās ar kāpšanu pa Salu tilta kāpnēm, lai Rīta Panorāmas ēterā pastāstītu visai Latvijai par šīs dienas ietvaros ieplānotajiem pasākumiem.

Dienā bez lifta 2018 piedalījās dažādas organizācijas: valsts iestādēs, privātie uzņēmumi, augstskolas, bibliotēkas, pirmsskolas izglītības iestādes (Rīgas 264. pirmsskolas izglītības iestāde “Zelta atslēdziņa”, Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Margrietiņa”).

Finanšu ministrija piedalās pasākumā jau otro gadu pēc kārtas. Bet šogad pievienojās arī  Centrālā Finanšu un līgumu aģentūra, kas atrodas tajā pašā ēkā. Pirmo reizi piedalījās Ārlietu ministrija, kur darbinieki  bija atsaucīgi, un tiešām lielākā daļa staigāja pa kāpnēm. Valsts policija piedāvāja darbiniekiem pašiem uzrakstīt ieguvumus ikdienā kāpjot pa kāpnēm.

Šogad aktīvāk piedalījās privātās kompānijas: uzņēmums Transcom Latvia cienāja savus darbiniekus ar burkāniem, lai mudinātu izmantot kāpnes; biroja ēkā Katlakalna ielā 9 SIA “Droša darba garants” darbiniekiem, kuri izvēlējās kāpnes, dāvināja mazas, saldas dāvaniņas.

Latvijas Nacionālā bibliotēka arī atbalstīja Dienu bez lifta, aicinot bibliotēkas apmeklētājus izmantot kāpnes. Vienlaikus no 23. līdz 29. aprīlim Uzziņu un informācijas centra Jāņa Pāvila II lasītavā (M stāvā) bija aplūkojama speciāla grāmatu izlase par veselīgu dzīvesveidu. LTSA ģenerālsekretāre Gaļina Gorbatenkova kopā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāju Augustu Zilbertu un RSU studējošo pārstāvi Olgu Jasuļaņecu piedalījās interesantajā diskusijā par Dienu bez lifta raidījumā “Kā labāk dzīvot” Latvijas Radio 1 ēterā.

RTU Zinātniskā bibliotēka piedalījās pirmo reizi. Bibliotēku nedēļas ietvaros apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja: “Piedalies Eiropas dienā bez lifta – kāp pa kāpnēm, sadedzini vairāk kalorijas un apskati bibliotēku”.

Dienā bez lifta piedalījās arī Valsts sporta medicīnas centrs, Valsts darba inspekcija, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, Rīgas Stradiņa universitāte, uzņēmums ARCO Real Estate.

Bija arī tie, kas atsaucās un pieņēma izaicinājumu uzkāpt 8. stāvā viesnīcā Avalon. Jāpiebilst, ka Avalon komanda visas dienas garumā aktīvi izmantoja kāpnes, par ko mēs viņiem sirsnīgi pateicamies.

Mūsu izsludinātajā video konkursā piedalījās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un Liepājas Universitāte. Abas šīs iestādes piedalījās Dienā bez lifta un uzrunāja studentus ikdienā vairāk lietot kāpnes.

#NoElevatorsDay #TakeTheStairs #Izmantokāpnes

Pasākuma materiāli bija brīvi pieejami LTSA mājas lapā un ikviens, kas uzzināja par šo dienu tikai 25. aprīlī, varēja paspēt izdrukāt plakātiņu un piekarināt pie sava lifta durvīm, aicinot savu kolēģus vai kaimiņus lifta vietā izmantot kāpnes.

Ceram, ka nākamgad vēl vairāk organizāciju un Latvijas iedzīvotāju pateiks liftam “nē” kaut uz vienu dienu.