Latvijas Tautas sporta asociācija, tālr. +371 2 941 2801|ltsa@riga.lv
Home/Diena bez lifta, Jaunumi, Pasākumi, Starptautiskie, Vietējie/Diena bez lifta 2023 – izmanto kāpnes 26.04.2023!

Diena bez lifta 2023 – izmanto kāpnes 26.04.2023!

Galvenais “Dienas bez lifta” mērķis ir parādīt, cik vienkārši būt aktīviem ikdienā neskatoties uz brīvā laika trūkumu.

Saskaņā ar dažādiem pētījumiem, 45 – 50% no Eiropas populācijas nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm vai nu reti, vai nekad (Eurobarometer 2022, WHO-OECD report  17.02.2023). Pēc Pasaules Veselības Organizācijas datiem, fizisko aktivitāšu trūkums nodara pat lielāku kaitējumu mūsu veselībai nekā smēķēšana un fiziskā  ne-aktivitāte ir ceturtais globālās mirstības riska faktors.

 

Ko mēs varam darīt? Tā kā mazkustīgs dzīvesveids kļūst par vienu no izplatītākajiem modernās sabiedrības kaitīgiem ieradumiem, ir skaidrs, ka veidam, kā tiek pavadīts mūsu laiks, ir jāmainās, jākļūst par jaunu, aktīvu dzīvesveidu. Lai atbalstītu šīs izmaiņas, tika ierosināta iniciatīva – Diena bez lifta. Diena bez lifta ir daļa no NowWeMOVE kampaņas, kuru uzsāka Starptautiskā Sporta un Kultūras Asociācija (ISCA). Dienu bez lifta var viegli ieviest birojā, tirdzniecības centrā, daudzstāvu dzīvojamā mājā, stāvvietās, universitātēs un citās publiskajās un privātajās ēkās. Galvenā Dienas bez lifta ideja ir stimulēt ikdienā lifta vietā lietot kāpnes.

 

Kad notiks Diena bez lifta? 2023. gadā Diena bez lifta notiks 26. aprīlī dažādās Eiropas un pasaules valstīs. ISCA un tās vietējie partneri aicina iedzīvotājus, organizācijas, valsts iestādes un kompānijas ar lenti liegt pieeju dažiem liftiem un eskalatoriem viņu telpās, lai pamudinātu savus darbiniekus un kolēģus lietot kāpnes. Ja Jūsu uzņēmums/iestāde ir ieinteresēti uzzināt vairāk par pasākumu, lūdzam sazināties ar LTSA. E-pasts: ltsa@riga.lv; tālrunis: +371 26895037, +371 67226215

Pirms Covid-19 Dienā bez lifta piedalījās Finanšu ministrija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, viesnīca Avalon, RTU Zinātniskā bibliotēka, Valsts darba inspekcija, Transcom Latvia, Valsts policija u.c. organizācijas. 

KĀ NOTIEK DIENA BEZ LIFTA

#NoElevatorsDay #UseTheStairs #Izmantokāpnes

DIENA BEZ LIFTA – AFIŠAS (PPT)
DIENA BEZ LIFTA – PLAKĀTS
DIENA BEZ LIFTA – FACEBOOK ZIŅĀM
DIENA BEZ LIFTA 2023 – NORĀDĪJUMI
- LTSA, Latvijas Tautas Sporta Asociācija