No 5. līdz 10. septembrim Itālijas pilsētā Červijā risinājās CSIT Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles. To ietvaros notika Mamanet čempionāts, kurā Latviju godam pārstāvēja šī brīža čempiones – Zasas sieviešu komanda. Latvietes mājās pārveda bronzas medaļas.

Čempionātā piedalījās 32 komandas no 15 valstīm, kas tika sadalītas astoņās grupās. Pirmo apakšgrupas spēli pret ASKO “Hirm” (Austrija, 2022. gada čempionāta 3. vietas ieguvējas) “Zasa” pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:14). Otrajā apakšgrupas spēlē pret “Power-Net” (Izraēla, šī turnīra 2. vietas ieguvējas) tika piedzīvots zaudējums ar 0-2 (25:27, 14:21). Izkļūšanu no apakšgrupas sekmēja trešajā spēlē izcīnītā uzvara divos setos (21:18, 21:12) pret ASD “Frampula” (Itālija).

Astotdaļfinālā “Zasa” tikās ar vēl vienu Itālijas komandu – AICS “Volley-Venere”, kuru pieveica ar 2-0 (21:13, 21:15). Cīņassparu nezaudējot, zasietes ceturtdaļfinālā tikās ar spēcīgām konkurentēm no ASV – “Mamanet USA”, un sīvā trīs setu izspēlē izcīnīja uzvaru (12:21, 24:22, 15:9). Šī spēle bija īpaši emocionāla un saspringta, ko novērtēja arī čempionāta tiesneši, atzīstot to par labāko un spraigāko spēli čempionātā.

Cīņu par medaļām Zasas komanda iesāka ar atkārtotu spēli pret Izraēlas “Power-Net” (Izraēla), kurā atkal nācās atzīt pieredzējušo pretinieču pārākumu (15:21, 13:21). Taču spēlē par trešo vietu latvietes demonstrēja pārliecinošu sniegumu, uzvarot “Hapoel R. G.” (Izraēla) ar rezultātu 2-0 (23:21, 21:17) un izcīnot bronzas medaļas! Turklāt Latvijas komanda rezultātu tabulā bija visaugstāk no visām Eiropas komandām, tātad – spēcīgākās Eiropā!

Par dalībnieču gūtajiem iespaidiem un emocijām vairāk stāsta Zasas komandas spēlētāja Laura Aišpure: “Šī bija pirmā reize, kad komanda “Zasa” piedalās Mamanet sacensībās ārpus Latvijas, turklāt, ņemot vērā, ka vairākas dalībnieces pirms Mamanet iepazīšanas nebija sportiski aktīvas, viņām šī bija pirmā starptautisko sacensību pieredze. Jutām lielu atbildību, jo sacensībās pārstāvējām visu Latvijas Mamanet saimi. Šķiet, ka mūsu komandas spēks slēpjas saliedētībā, spējā saņemties saspringtos brīžos un savstarpējā atbalstā. Saspringtākā un emocijām bagātākā spēle bija pret ASV komandu, kad katra no komandas spēlētājām parādīja savu labāko sniegumu, lai kopīgi sasniegtu to, uz ko nemaz nebijām cerējušas – iespēju cīnīties par vietu uz goda pjedestāla. Latvija, kas ir vien neliels punktiņš Pasaules kartē, Zasa, kas ir vien neliels punktiņš Latvijas kartē, kļuva par labāko Mamanet komandu Eiropā! Pirmās divas vietas čempionātā ieņēma divas ļoti spēcīgas Izraēlas komandas. Jāatzīmē, ka Mamanet sporta veids ir radies tieši Izraēlā un tur tas ir ļoti populārs un augstā līmenī. Šajā turnīra tika gūta liela pieredze, ļoti daudz iemācījāmies gan par Mamanet sporta veidu, gan arī viena par otru, un šī pieredze mums noteikti noderēs turpmāk! Mūsu zeme – Latvija!”

 Zasas komandas sastāvā spēlēja komandas kapteines: Baiba Bite un Iveta Aišpure, spēlētājas: Laura Aišpure, Laura Audzīte, Diāna Dadeika, Dace Ruško, Inese Geižāne, Gunita Lācīte, Daiga Goldberga, Sabīne Keiša (“Jēkabpils Lūsijas”), treneres – Dace Zariņa (“Jēkabpils Lūsijas”) un Gaļina Gorbatenkova (Latvijas Tautas sporta asociācija).

Komanda “Zasa” saka sirsnīgu paldies komandas “Jēkabpils Lūsijas” meitenēm Dacei Zariņai un Sabīnei Keišai par milzīgo ieguldījumu un atbalstu, kā arī Latvijas Tautas sporta asociācijai un Gaļinai Gorbatenkovai par šo iespēju! Paldies Jēkabpils novada pašvaldībai, Zasas pagasta pārvaldei, Jēkabpils Sporta centram, šoferiem Gintam Audzītim un Gatim Leiskinam, kā arī ikvienam, kurš seko līdzi un atbalsta komandu!

Foto no sportistu privātā arhīva

Informācijas avots: komanda “Zasa”

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Irša

Jēkabpils Sporta centra

vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste