Prestižajā un modernajā Francijas kurorta pilsētā La Baule norisinājas 2. Pasaules kompāniju sporta spēles, kurās piedālijas vairāk kā 5000 dalībnieki no 52 pasaules valstīm.

No Latvijas piedalījas LTSA biedru organizācijas, kuras pārstāvēja Latviju astoņos sporta veidos, kopā 50 sportisi.

Nu jau tradicionāli, it īpaši pēdējos gados, volejbola jaukto komandu finālā spēlē komandas SK “Lokomotīve” un “Smiltene”, bet vissmukākā spēle bija par trešo vietu Rīgas siltuma komandai ar franču sportistiem. Sīvā cīņā “Rīgas siltums” komanda ieguva 4. vietu. Attiecīgi, volejbolā pirmo četru vietu sadalījums bija šāds:

  1. SK „Lokomotīve” (Latvija)
  2. Smiltene (Latvija)
  3. Francijas komanda
  4. Rīgas siltums (Latvija)

Lieliskas sacensības aizvadīja Rīgas Siltums pārstāvji vieglatlētikas sacensībās. Pirmo vietu un zelta medaļu 1. vecuma grupā skriešanā 100 m distancē  un 200 m distancē izcīnīja Jānis Mezītis.

Riteņbraukšanā “Rīgas siltums” komandas dalībnieks Gunars Lauris izcīnīja 3. vietu tradicionālajā un grupas braucienā E grupā.

Ar medāļām bagātas šīs spēles bija Latvijas Galta tenisa federācijas komandai:

  • vīriešiem grupā 40+  Guntis Šēnhofs un Juris Siliņš ieguva 2. vietu;
  • sievietēm Daina Ročāne un Vera Eriksone izcīnīja 2. vietu;
  • sievietēm individuāli Daina Ročāne ieguva 3. vietu;
  • jauktajām komandām grupā 40+:  1.vieta un zelta medaļas komandai  Sandijs Vasiļjevs / Ina Jozepsone / Irina Sakova
  • jauktajām komandām grupā Open grupā: 1.vieta un zalta medaļas komandai Sandijs Vasiļjevs / Ina Jozepsone / Irina Sakova

Lieliskas spēles un sacensības aizvadīja arī mūsu pārējās komandas, kurām diemžēl tikai nedaudz pietrūka veiksmes un nesanāca kvalificēties svarīgākajām spēlēm, bet neskatoties uz to, tika aizvadīts ļoti interesants turnīrs ar pozitīvām emocijām.

“Rīgas siltums” futbola komanda ierindojās 4.vietā.

Šahā SK “Lokomotīve” dalībnieks ieguva 4.vietu.

Galda tenisā vīriešiem grupā 40+ Guntis Krivods un Ervins Svīķis ieguva 4. vietu, un sievietēm individuāli Vera Eriksone – 5. vietu.

Pludmales volejbols pārstāvēts ar divām komandām no Latvijas, „Alūksne” vīriešu kategorijā 40+ un sieviešu kategorijā – ar komandu “Ekurs” (Inga Priedniece, Gerda Salmiņa). Mūsu pludmales volejbolisti aizvadīja lielisku turnīru, bet palika 4.vietā.

Paldies visiem dalībniekiem un tiekamies nākamajās Pasaules kompāniju sporta spēles Atēnās 2020. gadā!

Neliels ieskats WCSG 2018 La Baule: