9. decembrī Valmierā norisinājās Latvijas Čempionāts Mamanet, kas šogad pulcēja 35 komandas (27 komandas 1. grupā un 8 komandas iesācēju grupā) no dažādām Latvijas pašvaldībām. Čempionāts šogad bija īpašs, jo tajā piedalījās 2 komandas no projekta “Mamanet treniņi Ukrainas sieviešu integrācijai”, kuras sāka trenēties š.g. oktobra beigās un kurām projekta ietvaros tika sniegta superīga iespēja – aizbraukt uz Valmieru un piedalīties Latvijas Čempionātā Mamanet 09.12.2023. Treniņi norisinās Rīgā 2 reizes nedēļā (projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros).

Čempionāts norisinājās trīs zālēs – Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā un Valmieras Viestura vidusskolā. Čempionātu svinīgi atklāja Mamanet Latvija dvēsele un dzinējspēks LTSA valdes locekle Gaļina Gorbatenkova, Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, un Gundars Putniņš, Valmieras novada pašvaldības sporta organizators (Rūjienas un Naukšēnu apvienības teritorija).

Jāpiebilst, ka šogad Čempionāta dalībnieku skaits salīdzinot ar 2022. gadu dubultojās, kas liecina par Mamanet straujo attīstību Latvijā. Latvijas Tautas sporta asociācijai sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām aktīvi attīsta šo fizisko aktivitāti un iesaista tajā aizvien vairāk sievietes visā Latvijā. 

Tautas grupā komandas tika iedalītas 2 apakšgrupās, pa četrām katrā grupā. Grupu spēlēs katra komanda ar katru aizvadīja vienu 21 punktu garu setu. Pēc grupu spēlēm labākās četras komandas turpināja cīņu, lai noskaidrotu spēcīgākās komandas. Īpaši spraigi izvērtās cīņas par 1. un 3. vietu. Cīņā par 3. vietu laukumā devās komandas “Mītava open 2” (Jelgava) un “Staicele”, kurā pārākas ar rezultātu 21:19 bija dalībnieces no Staiceles, izcīnot bronzas medaļas. Tieši ar šādu pašu rezultātu noslēdzās arī fināla spēle, kurā tikās komandas “Visas zvaigznes” (Jelgavas novads) un “Sudraba liepas” (Valmiera), sīvā cīņā čempionu titulu izcīnīja “Sudraba liepas”. 

Pamatgrupā bija 5 apakšgrupas. Apakšgrupu spēlēs katra komanda ar katru tikās vienu reizi un aizvadīja 1 setu spēli līdz 21 punktam. Pēc grupu spēlēm labākās 16 komandas turpināja cīņu pēc play off sistēmas, lai noskaidrotu šī gada Latvijas Mamanet čempiones. Turpmākās cīņas jau norisinājās līdz 2 uzvarētiem 15 punktu setiem. Bronzas spēlē laukumā devās komandas “Letijas” (Rēzeknes novads) un “Naukšēni 2”, kurā pārāka bija komanda no Naukšēniem, izcīnot čempionātā 3. vietu ar rezultātu 2:0. Finālā tikās komandas “Rūjiena” un “Balvu vilcenes”, kurā ar rezultātu 2:0 uzvaru guva komanda no Rūjienas, izcīnot 2023. gada Latvijas Mamanet čempionu titulu. 

Uzvarētāji Tautas grupā:

1. vieta “Sudraba liepas” – Valmiera

2. vieta “Visas zvaigznes” – Jelgava 

3. vieta “Staicele” – Staicele 

Uzvarētāji pamatgrupā:

1. vieta “Rūjiena”

2. vieta “Balvu vilcenes”

3. vieta “Naukšēni 2” 

Sacensības organizēja Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību. LTSA pateicas Valmieras novada pašvaldībai par veiksmīgu sadarbību čempionāta organizēšanā.

Sirsnīgs paldies visiem, kas bija iesaistīti čempionāta organizēšanā (Gundaram Putniņam, tiesnešiem, sekretāriem, palīgiem) un turnīra atbalstītājiem SIA “Naukšēni”.

LTSA, Latvijas Tautas Sporta Asociācija

Bildes no čempionāta

Kaspars Kūķis
BILDES (FAILIEM.LV)