Šoruden 23 . – 29. septembrī Perudžā, Itālijā norisināsies TAFISA 2. Eiropas Sports visiem spēles, Eiropas tradicionālo sporta veidu un spēļu festivāls (EuFestTSG).

Pasākuma rīkotāji ir Itālijas Tradicionālo sporta veidu un spēļu federācija (FIGeST), un Starptautiskā sports visiem asociācija (TAFISA). Latvijas Tautas sporta asociācija ir TAFISA biedrs kopš 2005 gada un mēs esam gandarīti par aicinājumu LTSA delegācijai piedalīties šajās spēlēs.

Šis pasākums piedāvā unikālu atklājumu pieredzi, jo dažādas delegācijas, kas ierodas no visas Eiropas, demonstrē savas tradicionālās un modernās spēles un sporta veidus.

TAFISA spēļu galvenie mērķi ir:

  • Popularizēt Sportu visiem un piedalīties fiziskajās aktivitātēs;
  • Saglabāt un popularizēt tradicionālās spēles un sportu kā nemateriālo pasaules mantojumu;
  • Veicināt sadarbību starp tautām;
  • Sniegt iespējas dalīties pieredzē.

Eiropas tradicionālo sporta veidu un spēļu festivāls ietver paraugdemonstrējumus, draudzīgas sacensības, kultūras pasākumus, konferences un izstādes visas nedēļas garumā.

Pasākumos tiks atzīmēts ne tikai sports, bet arī kultūra, vēsture un tradīcijas iekļaujošā gaisotnē. Spēlēm ir visi priekšnoteikumi, lai tā būtu fantastiska un aizraujoša pieredze, piedāvājot dalībniekiem unikālu iespēju atklāt Sports visiem un Tradicionālo sporta veidu un spēļu daudzveidību un vērtības.