Vidēji intensīva fiziskā slodze vismaz 150 minūtes nedēļā!

 

Uzsākt fizisko aktivitāšu programmu dažam var likties biedējošs uzdevums, tomēr ir jāatceras, ka mūsu galvenais mērķis ir atbalstīt un veicināt savu veselību, izmantojot vienkāršu ieteikumu: vidēji intensīva fiziskā slodze vismaz 150 minūtes nedēļā!

 

Fizisko aktivitāšu programmas uzsākšana:

1.solis – iezīmējiet savā plānotājā laiku fiziskām aktivitātēm katrai dienai. Uzsākt fizisko aktivitāšu programmu kā ikdienas rutīnas darbu ir pats grūtākais, tādēļ fizisko aktivitāšu laiku atzīmējiet kā prioritāti.

2.solis – izvēlieties to sportisko aktivitāti, kura patīk vislabāk, tā, lai nav jāgaida nodarbības beigas un pēc sportošanas  ir vēlēšanās to turpināt nākamajās reizēs. Skriešana, peldēšana, nūjošana, vingrošana, riteņbraukšana, skrituļošana, slēpošana vai cits – pamēģiniet un palieciet pie diviem, trijiem aktivitāšu veidiem, ko pakāpeniski pilnveidosiet un gūsiet daudz pozitīvo emociju.

3.solis – ja ilgu laiku neesat nodarbojušies ar fiziskām aktivitātēm un brīva laika kā jau parasti nav, sākumā atvēliet  10-15 minūšu garas fizisko aktivitāšu nodarbības dienā. Katru nedēļu pievienojiet 5-10 minūtes, līdz sasniedziet 30 minūšu garu fiziskās aktivitātes nodarbību kā minimums 5 dienas nedēļā. 30 minūšu ikdienas nodarbības uzturēs labu veselību un samazinās hronisku slimību veidošanās risku. Lai samazinātu ķermeņa svaru, fiziski aktīvam jābūt 60-90 minūtes.

4.solis – ikdienas fizisko aktivitāšu programmā iekļaujiet spēka vingrinājumus: vismaz 10 vingrojumus 2 reizes nedēļā. Ja neesat pārliecināts par šādu vingrojumu pareizu izvēli un izpildi, tad vislabāk to darīt organizētās grupu nodarbībās pie sporta trenera.

 

Programma ikvienam:

 

Saglabāt (PDF, 268KB)

 

Programma fitnesa entuziastiem:

 

Saglabāt (PDF, 277KB)

 

Programma ,, Sporta režīms”:

 

Saglabāt (PDF, 286KB)