Ar Eiropas Komisijas atbalstu no 2015. gada 7. – 13. septembrim visā Eiropā notiks pirmā Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā Latvijā nedēļas garumā tiks organizētas sportiskas un veselīgam dzīvesveidam veltītas aktivitātes visdažādākajām mērķauditorijām. Masu mediju pārstāvji tiek aicināti piedalīties Eiropas sporta nedēļai veltītā pasākumā, 2015. gada 4. augustā plkst. 10:00, ES mājā, Aspazijas bulvārī 28.
Preses konferencē klātesošos par Eiropas Sporta nedēļu informēs:

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka

LR Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile

LTSA Valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs

Daugavpils pilsētas Sporta pārvaldes vadītājs Mihails Jenbajevs

Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības direktors Kārlis Erlats

Vairākkārtējs Spēka dienas uzvarētājs Gvido Šalms

Latvijas cīņas federācijas Valdes priekšsēdētājs Dzintars Urbančiks

Klātesošie varēs iepazīties ar Eiropas Sporta nedēļas programmu, apgūt atraktīvus vingrinājumus aizņemtiem cilvēkiem un izbaudīt īpašu mundruma un enerģijas kokteili, ko piedāvās Liene Sondore, sertificēta uztura speciāliste un nūjošanas instruktore.

Pirmo reizi visā Eiropā Sporta nedēļa notiks vienlaicīgi. Lai tas būtu iespējams, tā tiek plānota ciešā sadarbībā ar vietējo koordinatoru atbalstu. Latvijā Izglītības un zinātnes ministrija par aktivitāšu īstenotāju ir izvēlējusies Latvijas Tautas sporta asociāciju (LTSA). Tās mērķis ir veicināt sportošanu un fiziskās aktivitātes un vairot izpratni par to daudzajām priekšrocībām. Savukārt par Eiropas Sporta nedēļas vēstnesi Latvijā kļuvusi brīvās cīņas sportiste Anastasija Grigorjeva. Eiropas Sporta nedēļa ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, kas, lai veicinātu sportu un fiziskās aktivitātes, vienlaikus norisināsies 31 Eiropas valstī. Pasākumi Eiropas Sporta nedēļas ietvaros notiks gan izglītības iestādēs – skolās, bērnudārzos, gan dažādos uzņēmumos, sporta klubos un fitnesa centros – telpās un ārpus tām. Šīs nedēļas ietvaros notiks arī Vislatvijas Spēka diena, kuras laikā ikviens interesents varēs parādīt savu spēku, pievelkoties pie stieņa kādā no vairāk kā 80 spēka punktiem, kas būs pieejami visā Latvijā. Ikviens aicināts savas sportiskās aktivitātes, gatavošanos Eiropas Sporta nedēļai vai pašu pasākuma norisi dokumentēt, izmantojot kampaņas aicinājumu: “Esi aktīvs!” (tēmturis sociālajos tīklos – #BeActive) Pirmās Eiropas Sporta nedēļas ietvaros tiks organizēti gan vēl nebijuši pasākumi, gan izmantotas jau esošās iniciatīvas, kas veiksmīgi tiek īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Tās mērķis ir ne vien iedvesmot eiropiešus būt aktīviem šajā konkrētajā nedēļā, bet mudināt būt tādiem visu gadu. Lai gan sports un fiziskās aktivitātes sekmē Eiropas iedzīvotāju labklājību, tomēr fizisko aktivitāšu līmenis nav pietiekami augsts, un dažās valstīs tas pat pazeminās. Nepietiekama fiziskā aktivitāte ne tikai negatīvi ietekmē sabiedrību un cilvēka veselību, bet arī palielina ekonomikas izmaksas.

Eiropas Sporta nedēļā aicināts iesaistīties ikviens – neatkarīgi no vecuma, tautības vai fiziskās sagatavotības. Šai nedēļai būtu jāvieno iedzīvotāji, valsts iestādes, sporta kustības, nevalstiskās organizācijas un privātais sektors. Šobrīd dalībai Eiropas Sporta nedēļā ir saņemti jau vairāk kā 200 pieteikumi no visas Latvijas, un to skaits turpina augt. Ikviens var pieteikties dalībai Eiropas sporta nedēļā un uzzināt vairāk par tās iespējām mājaslapā: www.sportsvisiem.lv

Informāciju sagatavoja: LTSA Valdes locekle Galina Gorbatenkova, mob. 29412801, e-pasts: ltsa@riga.lv, www.sportsvisiem.lv