Ar vērienīgiem pasākumiem visā Latvijā noslēgusies Latvijas Veselības nedēļa jeb MOVE Week, kas šogad 38 Eiropas valstīs norisinājās no 29.septembra līdz 5.oktobrim. Latvija šajā kampaņā piedalījās jau trešo gadu un tās dalībnieku skaits ar katru gadu aug, provizoriskie dati liecina, ka šogad piedalījās ap 32 000 iedzīvotāju.

Latvijā Veselības nedēļas laikā notika vairāk nekā 400 pasākumu, kas ietvēra ap 1000 dažādas aktivitātes visā Latvijā, kuros tika aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori piedāvāja fiziskās aktivitātes iedzīvotājiem visas nedēļas garumā un to klāsts bija visdažādākais – no soļošanas, skriešanas vai nūjošanas līdz dažādām sporta spēlēm, vingrojumiem un video konkursiem.

Rezultātu apkopošana joprojām turpinās, bet jau tagad zināms, ka Veselības nedēļas laikā kopā tika veikti vismaz 20 000 kilometri (ejot, skrienot, nūjojot, skrituļojot, braucot ar riteni, peldot). Papildus tam tika veikti vismaz 176 000 lēcieni ar lecamauklu, 28 000 vēdrepreses vingrinājumi, 17 000 pietupieni, 13 000 roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus, kā arī daudzi citi vingrojumi.

Pasākumu koordinatori jeb kustību aģenti atzina, ka pasākumus apmeklējuši dažāda vecuma iedzīvotāji, kas ar prieku un azartu iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs, gūstot patiesi pozitīvas emocijas. Tāpat lielākā daļa atzina, ka iesaistīsies šajā projektā arī nākamgad.

Šogad pasākumu dalībnieku skaits ir dubultojies un Latvijas Veselības nedēļā 2014 piedalījās ap 100 dažādas pašvaldības, skolas, sporta klubi un citas organizācijas. Eiropas kopējais pasākumu skaits šogad pārsniedz jau 4000. Latvijas Veselības nedēļa kļuvusi vērienīgāka arī, pateicoties šī gada jaunajiem atbalstītājiem – kompānijai Coca Cola un LDz Ritošā sastāva servisam.

MOVE Week jau trešo gadu organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas Riteņbraucēju Federāciju un Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA). Atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta Federāciju padome.

Bildes aplūkojamas sadaļā GALERIJA