6. aprīli novadīta pēdējā nodarbība projektā “Mamanet treniņi Ukrainas sieviešu integracijai” ietvaros.

Latvijas Tautas sporta asociācijas (LTSA) projekts “Mamanet treniņi Ukrainas sieviešu integrācijai” ir viens no 14 projektiem, kas tika izvēlēts atbalstīšanai Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra (RAIC) projektu konkursā “Atbalsta nodrošināšana Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai”. Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.

Treniņos sievietes no Ukrainas piedalījās kopā ar sievietēm no Latvijas, kas veicināja savstarpējo komunikāciju, palīdzēja veidot jaunas draudzības, iemācīties spēlēt vienā komandā, ņemot vērā ikviena dalībnieka individuālas īpašības. Projekta laikā  dalībniecēm bija iespēja ne tikai apmeklēt regulārus treniņus Rīgās, bet arī piedalīties Latvijas Mamanet Čempionātā Valmierā – pasākums viennozīmīgi sniedza neiaizmirstamas emocijas un  veicināja motivāciju trenēties tālāk (iesācēju grupā divas komandas Ukraina / Rīga ierindojās 5. un 6. vietā iesācēju grupā). 

Kopā projektā piedalījās 37 sievietes.

Dažas no projekta dalībniecēm (gan no Ukrainas, gan vietējas sievietes) pēc projekta noslēguma pauda gatavību piedalīties Mamanet treniņos par personīgo finansējumu, tātad Mamanet spēle viennozīmīgi aizrauj.

Mamanet ir volejbolam līdzīga spēle, tā notiek volejbola laukumā ar 6 spēlētājām katrā laukuma pusē. Dalībniecēm bumba jānoķer rokās, pirms tā tiks nodota nākamajai spēlētājai, nevis kā volejbolā, kur tā ir jāatsit.

Pateicamies Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centram par iespēju īstenot šo projektu!

LTSA, Latvijas Tautas Sporta Asociācija