Siltā 7.septembra atvasaras diena Rembates muižas parkā Lielvārdē pulcēja lielu skaitu aktīvu un sportisku ģimeņu. Šogad Lielvārdes novada sieviešu biedrība „Iespēja” sadarbībā ar Latvijas Tautas sporta asociāciju rīkotajās ģimeņu sporta dienas stafetēs dalību reģistrēja 64 komandas, kopumā aptuveni 200 dalībnieku, pārsvarā pārstāvot Lielvārdes pilsētu, bet bija arī komandas no Kaibalas, Lēdmanes, Ogres, Ķeguma un Rīgas. Dalībnieku vecums bija visdažādākais; sākot ar censoņiem, kuri sportoja, bērnu ratiņos sēžot, un beidzot ar omītēm, kuras palīdzēja savām ģimenēm pārvarēt visus šķēršļus.

Šogad komandām bija jāveic 11 stafetes, kurās tika novērtēta gan māka griezt riņķi, gan ātrums ar lecamauklu lecot, gan rokas trāpīgums, šautriņas mērķī metot, gan roku veiklība, bumbiņas kopā vācot.

Tie, kuri nolēmuši arī turpmāk turpināt aktīvu dzīvesveidu vai tam pievērsties, varēja apgūt nūjošanas pamatus pie sertificētas nūjošanas treneres, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus godalgotai nūjošanas sacensību dalībniecei Kristīnei Kukai. Visi interesenti varēja arī uzlabot savu pievilkšanās tehniku pie trenera Agra Pikšēna, kurš pārstāv apvienību “Visa veida kustība”.

Bērnu vidū ļoti lielu atsaucību guva “Lācīša Ķepainīša slimnīca”, kurā, tērpti ārstu halātos, viņi savām mīļajām rotaļlietām varēja veikt gan medicīniskos izmeklējumus, gan sniegt medicīnisko palīdzību. Tikmēr vecāki pie medicīnas studentiem varēja pārbaudīt glikozes līmeni, izmērīt asinsspiedienu un noteikt ķermeņa masas indeksu, kā arī no topošajiem ārstiem iegūt padomus, ko darīt, ja iegūtie rādītāji īsti neatbilst normai.

Ļoti lielu interesi pieaugušo vidū guva kustības “Ēd un sporto!” stends, kur pie fitnesa sacensību medaļnieces Inetas Rijnieces varēja iegūt padomus par sabalansētu dzīvesveidu – par pareiza uztura  un sportisko aktivitāšu līdzsvaru dzīvē, lai iegūtu ne tikai veselību, bet arī lielisku, trenētu ķermeni. Turklāt, lai gūtu ieskatu fitnesa speciālistes ikdienas uzturā, bija sagatavota ikdienā lietojamu ēdienu degustācija, piemēram, varēja nobaudīt ļoti garšīgu picu, kuras mīklas pagatavošanai nav izmantots ne grams miltu.

Kad komandas bija pieveikušas lielāko daļu stafešu, lielu uzmanību piesaistīja armreslinga cīkstoņa Mikus Laganovska vadītais armreslinga miniturnīrs, kurā gan junioru, gan pieaugušo grupā ļoti aktīvi piedalījās tieši daiļā dzimuma pārstāves.

Gaidot apbalvošanu, kuras laikā katra komanda tika pie diploma un katrs dalībnieks – pie medaļas, savus spēkus varēja atjaunot, iestiprinoties ar turpat uz ugunskura vārītu svaigu dārzeņu zupu.

Dalībnieku apbrīnu un ļoti pozitīvas atsauksmes izpelnījās arī gados pavisam jaunais pasākuma vadītājs Toms Antons, kurš pieteica programmu, komentēja notiekošo un pasākuma gaitā uzmundrināja sportotājus,

Lai šī diena varētu notikt tāda, kāda tā bija, lielu paldies sakām biedrībai “Iespēja”,  Latvijas medicīnas studentu asociācijai, Lielvārdes attīstības fondam, Lielvārdes novada pašvaldībai, uzņēmējai Santai Ločmelei. Izsakām lielu pateicību arī visiem, kuri brīvprātīgi palīdzēja organizēt šo dienu – biedrības „Iespēja” dalībniecēm par idejām un darbu gan pirms pasākuma, gan tā laikā, Lielvārdes Pensionāru biedrības biedriem par gardo zupu, Lielvārdes Jauniešu domes dalībniekiem par stafešu vadīšanu, Agrim Pikšēnam, Inetai Rijniecei, Kristīnei Kukai un Mikum Laganovskim par dalīšanos savā pieredzē! Un, protams, paldies visiem, kuri šajā dienā bija atnākuši, lai piedalītos!

BILDES