Š.g. 10. decembrī plkst. 11.00 Kokneses sporta centrā norisināsies Latvijas Čempionāts Mamanet, kas pulcēs 18 komandas no visas Latvijas. Noskaidrosim labāko Mamanet komandu, kā arī meitenēm tā būs lieliska iespēja nodemonstrēt savu izaugsmi 2022. gadā.

Mamanet ir komandu sporta veids, kas balstīts uz volejbola noteikumiem, ar nelielām izmaiņām un modifikācijām – bumbu drīkst tikai ķert un mest. Noķerot bumbu savā laukumā Katrai komandai ir atļauti 3 pieskārieni bumbai (2 piespēles), un bumbu met pāri tīklam uz pretinieka zonu.

Viens no galvenajiem Mamanet mērķiem ir iesaistīt fiziskās aktivitātes sievietes, kuras reti sporto vai pārtrauca to darīt, jo piem. trūkst laika, piedzima bērns utt. Spēles devīze ir “katra mamma var”, un tas patiešām tā ir! Galvenā spēles mērķauditorija ir jebkura vecuma mammas un sievietes vecumā no 30 gadiem. Komandā – vismaz 6 spēlētājas. Dzimumu līdztiesība sporta ir tēma, kura kļūst aizvien aktuālāka: norisinās diskusijas Eiropas Komisijā, tiek īstenoti projekti, lai veicinātu sieviešu aktīvāku iesaisti fiziskās aktivitātēs. 

Mamanet ir ne tikai spēle. Tā ir vesela sociālā kustība. Sievietes tiekas ne tikai lai spēlētu, bet lai pārrunātu savas ikdienas problēmas. Spēles laikā kāda no komandas dalībniecēm var pieskatīt bērnus, kamēr viņu mammas spēlē. Sievietes, kas spēlē Mamanet, kļūst laimīgākas. Viņas veido komandas un satiek jaunus draugus, komunicē, aktīvi pavada laiku, izbauda azartu, taisnīgo spēli un sacensību garu. Šādi viņas kļūst par veselīga un aktīva dzīvesveida vestnesēm saviem bērniem.

Mamanet sāka spēlēt Izraēlā, bet attīstība ir bijusi strauja, un pašlaik to spēlē arī daudzviet Eiropā: Latvijā, Somijā, Austrijā, Itālijā un citās valstīs. Latvijā Mamanet 2017. gadā sāka attīstīt Latvijas Tautas sporta asociācija: Pasaules Strādājošo un amatieru sporta spēļu ietvaros Rīgā 2017. gada jūnijā notika pirmais starptautiskais Mamanet čempionāts, kurā piedalījās 34 komandas, tostarp arī no Latvijas, bet Lucavsalā Mamanet vienlaicīgi spēlēja 50 laukumos. Pēc tik spilgta sākuma iestājās neliela pauze Covid-19 dēļ. G.Gorbatenkova, LTSA valdes locekle: “2022. gadā atsakām braucienus ar Mamanet iepazīšanas treniņiem pa Latvijas pašvaldībām. Kad dalībniecēm radās iespēja uzspēlēt, nāca arī azarts, sāka regulāri trenēties, veidot komandas. Aprīlī organizējām turnīru sadarbībā ar Jēkabpils sporta centru, un tajā piedalījās jau 14 komandas. Bet tagad sagaidām jau 18 komandas.”

Latvijas Čempionātu Mamanet organizē Latvijas Tautas sporta asociācija, atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta federāciju padome, Fazer.