Poļina Medvedeva uzvarēja O-sporta Pasaules čempionātā un kļuva par zelta medaļnieci šajā jaunajā sporta veidā.

Trešo dienu Rīgā 5. Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēlēs notiek sacensības 15 oficiālajos čempionātos, kā arī pasaules čempionāti jaunos sporta veidos.

“Droši var teikt, ka jaunie sporta veidi Latvijai paver labas iespējas gūt panākumus,” – stāsta 5. Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēļu sporta direktors Guntis Zālītis. “Protams, Latvijas sportistiem ir lieliski panākumi tenisā, hokejā, pludmales volejbolā, tomēr tradicionālajos sporta veidos dominē lielās valstis, īpaši tās, kurās  tie attīstījās ilgstoši. Lai arī Polinai Medvedevai savā vecumā izdevies sasniegt ievērojamus panākumus, piemēram, pērn kļūt par Eiropas čempioni teikvando, panākums nozīme, ka Latvijas sporta pārstāvji, startējot kādā jaunā disciplīnā vienādos noteikumos ar citu valstu pārstāvjiem spēj būt un ir labākie.”

O-sports veidots, balstoties uz tradicionālām persiešu cīņas sporta sacensībām un strauji guva popularitāti Irānā, Afganistānā, Irākā, Indijā, kā arī vairākās Eiropas valstīs.

Šodien – 16.jūnijā kļūs zināmi arī pasaules čempionāta medaļu ieguvēji mamanetā – vēl vienā jaunā sporta veidā. Rīgā par medaļām cīnās 30 komandas no Izraēlas, Meksikas, Itālijas. Latviju pārstāv viena – Latvijas Tautas sporta asociācijas komanda un tā pasaules čempionātu noslēdza ar ceturtdaļfinālu un dalīto 5-6 vietu.

Vislielākais komandu skaits 5.Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēļu mamaneta pasaules čempionātā  ir no Izraēlas – 25. Vienas no Izraēlas komandu nosaukums ir MamaRiga un viņu spēļu formastērpi ir veidoti Latvijas nacionālā karoga karmīnsarkanajā. Divas komandas ieradušās no Itālijas, pa vienai no Austrijas, un Meksikas. Izraēlas delegācija Pasaules sporta spēlēs Rīgā ir arī vislielākā – 817 sportistu, lielas delegācijas uz Latviju sūtījušas Itālija, Francija un Meksika. Mazākā delegācija ir no Kataras – uz Rīgu ir atbraucis viens atlēts.

Latviju dažos sporta veidos pārstāv vairākas komandas. Tā pasaules čempionātā pludmales volejbolā starp 16 vīriešu komandām 6 pārstāv mūsu valsti. Pludmales volejbola finālspēles vīriešiem un sievietēm notiks rīt, 17. jūnijā Olimpiskajā sporta centrā “Elektrum”.

Šodien, 16.jūnijā, Lucavsalā, pl. 19.00 mamaneta spēlētāji iecerējuši sasniegt pasaules rekordu: plānots, ka 50 laukumos vienlaicīgi spēlēs 100 komandas no vairākām valstīm.

 

Latvijas sportistu panākumi 5.Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēlēs:
– Jānis Rezgalis – vieglatlētika – 1500.m zelts
– Andrejs Bondarevs – vieglatlētika (40+) – 1500.m zelts
– Ilze Urbāne – vieglatlētika (40+) – 5000.m – zelts
– Ilze Sermolite – vieglatlētika (40+) – 5000.m – sudrabs
– Inese Nagle – vieglatlētika – 400.m – bronza
– Jānis Mežītis – vieglatlētika – 100.m – sudrabs
– Matīss Šalmis – vieglatlētika – disks – bronza

 

Gandrīz 4 000 sportistu no 36 valstīm reģistrējās dalībai 5. Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēlēs Rīgā, paziņoja CSIT (Comité Sportif International du Travail), Starptautiskās Olimpiskās komitejas atzīta organizācija ar vairāk kā gadsimtu garu vēsturi.

CSIT veido 34 pasaules valstu nacionālās organizācijas un vēl septiņu valstu organizācijas darbojas kandidātu statusā.

  1. CSIT Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles Rīgā organizē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA), kam Latvijas valsts ir deleģējusi tiesības pārstāvēt amatieru sportu Starptautiskā strādājošo un amatiersporta konfederācija (CSIT).