Jūlijā aprit gads kopš Krāslavas novada dome īsteno vērienīgu Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts finansētu projektu vietējo iedzīvotāju veselības veicināšanai. 20. un 21. jūlijā, pilsētas svētku laikā, gaidāms lielākais projekta gada pasākums – Krāslavas novada Veselības svētki.

Svētku pamatideja ir veicināt sabiedrības paradumu maiņu atraktīvā veidā.

Kā ierasts, programma ir plaša, paredzot profesionāļu vadītas aktivitātes dažādām mērķa grupām – bērniem, pieaugušajiem, senioriem, kā arī visai ģimenei kopā.

Divās dienās, gandrīz 7 stundu garumā varēsiet klausīties, uzdot jautājumus, saņemt atbildes, veikt veselības eksprestestus, “pielaikot” dažādus sporta veidus, pavadīt laiku jautri un jēgpilni.

Lai svētki izdodas un savā ikdienā rosina ieviest veselīgas pārmaiņas!

Projekta vadītāja

Gunta Ahromkina

 

Krāslavas novada Veselības svētku

detalizēta programma:

 

Piektdiena, 20. jūlijs

Krāslavas novada domes 1. stāvā

12.00 Veselības svētku un fotoizstādes “Aktīvs un vesels Krāslavā ” atklāšana.

Izstādē būs apskatāmi konkursam iesūtītie fotomirkļi.

Parkā pie Krāslavas kultūras nama

  • 0 –21.00  Vakara tējnīca

Interaktīvās sarunas par veselību un garīgo spēku ar Līgu Kozlovsku un Raimondu Lazdu

Ārste, Lauku ģimenes asociācijas prezidente, Rīgas Stradiņa universitātes lektore Līga Kozlovska un psihologs Raimonds Lazda, vakara tējnīcā, aicinās padomāt par garīgi un fiziski veselīgu dzīvesveidu, ikdienas paradumiem, kuri ietekmē mūsu dzīvi un veselību.

v  Latgaliešu veselīgā fizkultūra ar Ilzi un Jadvigu Mežniecēm

Kopā ar latgaliešu dzīvesziņas un folkloras pētniecēm un pārzinātājām Ilzi un Jadvigu Mežniecēm dziedāsim latgaliski un izkustēsimies, ejot rotaļās.

 

Sestdiena, 21. jūlijs

Gr.Plāteru ielā

10.00 Ekskursija Bērnu veselības autobusā

Ekskursija Bērnu veselības autobusā noritēs sadarbībā ar “Ronald McDonald House Charities”  Latvija. Ikviens bērns varēs apmeklēt veselības autobusu un iepazīties ar tajā strādājošajiem dakteriem – okulistu un alergologu, pārliecinoties, ka vizīte pie ārsta var būt arī aizraujoša un bez asarām.

 

Krāslavas stadionā

10.00   Krāslavas velotūres dalībnieku starts (reģistrēšanās no 9.30)

Velotūrē aicināti doties visi, neatkarīgi no vecuma un dzimuma.  Brauciena garums ~ 10 kilometri.

11.00-11.40 Nūjotāju pārgājiens 

Aktivitāte noritēs intensīvi, piedāvājot nūjot tikai 40 minūtes.  Uz vietas būs pieejamas nūjas un   Latvijas Tautas Sporta Asociācijas  profesionāļu konsultācija. Nāc un piedalies!

 

11.00 – 14.00 Spēle Mamanet ģimenēm

Ģimeņu komandas aicinās izmēģināt komandu sporta spēli Mamanet (Mamma var!/Ķer bumbu!). Tā ir līdzīga volejbolam, ar noteikumu, ka bumbu drīkst tikai ķert un mest. Lai spēlētu, NAV vecuma, dzimuma, svara un citu ierobežojumu!

Spēle  nāk no Izraēlas, kur to spēlē tikai sievietes (mammas) un šobrīd ir kļuvusi populāra daudzās pasaules valstīs. Tā ir unikāla sporta un kopienas socializācijas kombinācija.

Pērn Rīgā  noritēja starptautisks Mamanet čempionāts, ar šo sportu iepazīstinot ar latviešus. Krāslavā šī aktivitāte noritēs pirmo reizi sadarbībā ar Latvijas Tautas Sporta Asociāciju.

 

11.00-14.00 Ģimeņu komandu stafetes

Iespēja piedalīties aizraujošās, atraktīvās un sportiskās aktivitātēs, kur vajadzēs  būt precīzam, ātram, veiklam, atjautīgam, būs iespēja spēlēt jau ierastas un pavisam jaunas spēles. Komandā jābūt vismaz diviem cilvēkiem – bērnam un vienam no vecākiem.

 

Veselības stacijas (eksprestesti veselībai)

  • v Stacija asinsspiediena mērīšanai
  • v Stacija glikozes līmeņa asinīs noteikšanai
  • v Stacija ĶMI (ķermeņa masas indeksa) noteikšanai
  • v Mobilā lācīša Ķepainīša slimnīca (bērniem jāņem līdzi sava mīļākā rotaļlieta)

Veselības teltīs visi interesenti varēs veikt eksprestestus veselībai, savukārt bērni kopā ar medicīnas studentiem varēs iejusties ārsta lomā un „ārstēt” savu mīļāko rotaļlietu. Aktivitātes mērķis ir rotaļu veidā iepazīstināt bērnus ar dažādām medicīniskām procedūrām (piemēram analīžu veikšana, potes), lai mazinātu bailes no ārsta apmeklējuma.

 

Interaktīvā saruna ar ergoterapeiti Sabīni Mikulāni “Raits solis dārzā un mājās”

Interaktīvā saruna ar ginekoloģi Annu Krumpāni “Sievietes enerģija un veselība”

 

 

Krāslaviete, ergoterapeite, Sabīne Mikulāne saka:  „Viens grams profilakses ir labāk nekā viens kilograms zāļu!”.

Interaktīvā sarunā Sabīne stāstīs un rādīs kā atvieglot ikdienas soli dārzniecības un mājsaimniecības aktivitāšu laikā, uzturēt možu garu, muskuļu spēku, trenēt sirdi un asinsvadus, darot ikdienas darbus.

Ar ginekoloģi Annu Krumpāni runāsim par līdzsvaru un enerģētiku ģimenē – pamatu  katra ģimenes locekļa un, jo īpaši, sievietes-mātes veselībai.

 

Tenisa laukumā

12.00 – 14.00 Lielā tenisa turnīrs

Pirmais Lielā tenisa turnīrs Krāslavas tenisa kortā tiks organizēts sadarbībā ar biedrību “Krāslavas Tenisa skola”.

 

Krāslavas stadionā

14.20 Veselības svētku noslēgums un apbalvošana 

Veselības svētku izskaņā izvērtēsim svētkos gūto un apbalvosim svētku aktivitāšu dalībniekus.

Veselības svētkus organizē Krāslavas novada domes Attīstības nodaļa sadarbībā ar Gitu Muižnieci.

Pasākums tiek rīkots Krāslavas novada domes ESF projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/097) ietvaros.

Projekts finansē dažādus pasākumus fiziskajai un garīgajai veselībai –  peldētapmācību pirmsskolniekiem, nometnes skolas vecuma bērniem, vingrošanu ūdenī, jogu, lielo tenisu visiem interesentiem, kursus topošajiem un esošajiem vecākiem, lekcijas un nodarbības senioriem, vingrošanu darba vietās.