Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un kultūras asociāciju (ISCA) piedāvā jaunu pasākumu – Eiropas jūdze (European mile).

Kāpēc tieši jūdze?

Eiropas jūdze ir jauna iniciatīva, kas notiks 5. jūnijā vairākās Eiropas un pasaules valstīs. ISCA piedāvā katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā. Piem. skolas vecuma bērni, skrienot, 1 jūdzi var paveikt 15 minūtēs.

5 iemesli, kāpēc nelielu distanču veikšana, staigājot, nūjojot vai skrienot, ir lielisks veids kā atkal uzsākt fiziskās aktivitātes pēc pārtraukuma:

  • nepieciešams minimāls sagatavošanas process: piem. pat strādājot no mājām vai birojā, var uztaisīt nelielus pārtraukumus, lai nedaudz izstaigātos;
  • neliela pastaiga vai skrējiens palīdzēs nostiprināt muguru;
  • tas ir atslodzes brīdis, mēģini atpūsties no viedierīču ekrāniem;
  • regulāras īsas pastaigas veicina asinsriti un palielina skābekļa daudzumu asinīs;
  • piem. nūjojot tiek nodarbināti ap 90% cilvēka ķermeņa muskuļu.

Latvijas Tautas sporta asociācija Eiropas jūdzes ietvaros sadarbībā ar Distantrace.com piedāvā no 1. jūnija līdz 5. jūnijam piedalīties tiešsaistes izaicinājumā “Krāj jūdzes!”

Mērķis ir sakrāt pēc iespējas vairāk jūdžu. Starp 5 aktīvākajiem dalībniekiem, kas sakrājuši vismaz 21 jūdziizlozēsim balvas no LTSA. Izaicinājumam var pievienoties jebkurā brīdī, bet iesakām reģistrēties līdz 1. jūnijam. 

NOLIKUMS – TIEŠSAISTES IZAICINĀJUMS

Tiešsaistes izaicinājums domāts individuālajiem dalībniekiem, bet, ja piem. vēlaties arī piedalīties Eiropas jūdzē ar savu darba vietu vai grupu (piem. nūjošanas grupa līdz 20 cilvēkiem, ievērojot valstī noteiktus Covid-19 ierobežojumus), lūgums sazināties ar LTSA, rakstot uz eiropasjudze@inbox.lv. Aicinām pieteikties līdz 28. maijam.

NOLIKUMS GRUPĀM

Eiropas jūdze norisināsies arī bērnudārzos – jau saņemti pieteikumi no vairāk kā 100 pirmsskolas izglītības iestādēm. Bērni audzinātāju pavadībā veiks jūdzes distanciapstaigās vai apskries savu PII ēkudosies pārgājienābrauks ar skrejriteņiempiedalīsies stafetēs utt. 

Kustēsimies visi kopā no 1. līdz 5. jūnijam!

#FindYourMile