Latvijas Tautas sporta asociācija, tālr. +371 2 941 2801|ltsa@riga.lv
Home/Diena bez lifta, Jaunumi, Pasākumi, Vietējie/Diena bez lifta šogad notiks 25.04.2018 visā Eiropā

Diena bez lifta šogad notiks 25.04.2018 visā Eiropā

Galvenais “Dienas bez lifta” mērķis ir parādīt cilvēkiem, cik vienkārši būt aktīviem ikdienā neskatoties uz brīvā laika trūkumu.

Kāpēc šī kustība ir vajadzīga?

59% no Eiropas populācijas vingro vai nodarbojas ar sportu vai nu reti, vai nekad (saskaņā ar Eurobarometer 2014 pētījumu). Pēc Pasaules Veselības Organizācijas datiem, fizisko aktivitāšu trūkums nodara pat lielāku kaitējumu mūsu veselībai nekā smēķēšana un fiziskā  ne-aktivitāte ir ceturtais globālās mirstības riska faktors.

Nepietiekošās fiziskās aktivitātes dēļ katru gadu Eiropā mirst 600,000 cilvēku. Līdz ar to ekonomika zaudē ap EUR 300 no cilvēka gadā. Gadā globāli tas ir vienāds ar EUR 152 miljardiem.

Ko mēs varam darīt?

Tā kā mazkustīgs dzīvesveids kļūst par vienu no izplatītākajiem modernās sabiedrības kaitīgiem ieradumiem, ir skaidrs, ka veidam, kā tiek pavadīts mūsu laiks, ir jāmainās, jākļūst par jaunu, aktīvu dzīvesveidu. Lai atbalstītu šīs izmaiņas, tika uzsākta jauna Eiropas iniciatīva – Diena bez lifta.

Diena bez lifta ir daļa no NowWeMOVE kampaņas, kuru uzsāka Starptautiskā Sporta un Kultūras Asociācija (ISCA).

Dienu bez lifta var viegli ieviest birojā, tirdzniecības centrā, daudzstāvu dzīvojamā mājā, stāvvietās, universitātēs un citās publiskajās un privātajās ēkās. Galvenā Dienas bez lifta ideja ir stimulēt ikdienā lifta vietā lietot kāpnes.

Kad notiks Diena bez lifta?

2018. gadā Diena bez lifta notiks 25. aprīlī visā Eiropā. ISCA un tās vietējie partneri aicina iedzīvotājus, organizācijas, valsts iestādes un kompānijas ar lenti liegt pieeju dažiem liftiem un eskalatoriem viņu telpās, lai pamudinātu savus darbiniekus un kolēģus lietot kāpnes.

Ja Jūsu uzņēmums/iestāde ir ieinteresēti uzzināt vairāk par pasākumu, lūdzam sazināties ar LTSA. E-pasts: ltsa@riga.lv; tālrunis: +371 26895037, +371 67226215

Šogad izveidojām video konkursu augstskolām (konkursa noteikumi atrodami zemāk).

#NoElevatorsDay #TakeTheStairs #Izmantokāpnes

VIZUĀLIE MATERIĀLI

NORĀDĪJUMI

KONKURSS AUGSTSKOLĀM