6. aprīlī Latvijas Tautas sporta asociācija, Latvijas Diabēta federācija un Sirds veselības veicināšanas alianse aicināja Latvijas politiķus un partijas, kas jūnijā piedalīsies Eiropas Parlamentā vēlēšanās, parakstīt Diabēta kopienas solījumu 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Iniciatīvai aicinātas pievienoties arī pacientu, senioru un citu sabiedrības grupu intereses pārstāvošas nevalstiskās organizācijas.
6. aprīlī iniciatīvu parakstīja Evita Zālīte-Grosa, JKP Jaunā konservatīvā partija, Ramona Petraviča, Latvija pirmajā vietā, Ilze Ortveina, Apvienotais Saraksts, Linda Curika, Kustība Par, Barba Girgensone, Latvijas Senioru Kopienu Apvienība, Andris Katkēvičs, Latvijas Tautas sporta asociācija, Romualds Ražuks, Sirds Veselības Veicināšanas Alianse un Indra Štelmane, Latvijas Diabēta federācija. Iniciatīvai pievienojas, bet pasākumā nevarēja piedalīties, arī Ivars Ijabs, Latvijas attīstībai, Progresīvie, Inese Mauriņa, Parsirdi.lv, Sustento.

Mums ir patiess prieks atbalstīt šo solījumu, jo tieši regulāras fiziskās aktivitātes ir līdzeklis nr. 1 cīņā ar mazkustīgu dzīvesveidu, kā arī tās var būtiski uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem, kuriem jau ir diabēts.

Iepazīties ar Eiropas diabēta kopienas solījumu “Diabetes Community Pledge for the European Parliament Elections 2024” var EDF mājaslapā https://www.eudf.org/

Pievienoties solījumam un to parakstīt iespējams, izmantojot šo FORMU.