No 2017. gada 13. līdz 18. jūnijam Rīgā notiks 5. CSIT Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles, kuras tiek organizētas reizi divos gados un pulcē tūkstošiem dalībnieku no visas pasaules.

Pasaules sporta spēles (World Sports Games) ir starptautisks pasākums, kurā nepiedalās profesionāli sportisti, bet gan strādājošie un amatieri, kas pārstāv savu sporta veidu, valsti un kultūru. Pasaules sporta spēles ir starptautisks sporta festivāls, kas sekmē kultūru mijiedarbību, draudzību, kā arī informācijas un pieredzes apmaiņu.

Šobrīd plānots, ka Rīgā ieradīsies un Pasaules sporta spēlēs piedalīsies komandas no 36 Eiropas, Āfrikas, Dienvidamerikas, Āzijas valstīm: Vācijas, Itālijas, Beļģijas, Krievijas, Nepālas, Pakistānas, Meksikas, Brazīlijas, Kamerūnas, Mongolijas, Tunisijas un citām.

3523 dalībnieki, vairāk nekā 270 komandu sacentīsies dažādos sporta veidos un disciplīnās – vieglatlētikā, futbolā, šahā, galda tenisā, volejbolā, grieķu-romiešu cīņā, peldēšanā, basketbolā, minifutbolā, džudo, petankā, pludmales volejbolā, pludmales cīņā un pludmales tenisā, lai ne tikai noskaidrotu labāko un spēcīgāko katrā sporta veidā, bet arī iepazītu Latvijas kultūru un pavadītu laiku sportiskā, draudzīgā un internacionālā gaisotnē.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts līdzdarboties šī starptautiskā pasākuma norisē, jo ļoti nozīmīga loma veiksmīgai Pasaules sporta spēļu norisei būs brīvprātīgajiem. Katrai komandai tās uzturēšanās laikā Latvijā būs nepieciešams brīvprātīgais komandas asistents, kura uzdevums būs parūpēties, lai komanda ievēro sacensību grafiku un laicīgi ierodas spēļu norises vietās. Komandas asistentam jābūt pilngadīgam, komunikablam, jāzina latviešu valoda un vismaz viena svešvaloda, jāspēj saplānot savs un komandas darba laiks. Brīvprātīgo pieteikšanās jau ir sākusies: http://ej.uz/brivpratigais_WSG2017

Latvijā 5. CSIT Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles organizē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA), kas ir viena no CSIT (Starptautiskā strādājošo un amatiersporta konfederācija) biedriem Baltijas valstu reģionā. LTSA galvenie mērķi ir radīt nepieciešamos apstākļus tautas sporta attīstībai Latvijā un rast iespējas katram iedzīvotājam nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, jo regulāras fiziskās aktivitātes ir efektīvākais un ekonomiskākais dažādu slimību profilakses veids.

Iepriekšējos gados Pasaules sporta spēles organizētas Rimini (Itālija, 2008), Tallinā (Igaunija, 2010), Varnā (Bulgārija, 2013) un Lignāno (Itālija, 2015).

Informāciju sagatavoja:

Monta Tīģere

+371 26514820

monta.tigere@gmail.com