No 1. jūnija līdz 5. jūnijam Latvijā norisinājās Eiropas jūdze. Tas ir jauns pasākums, ko Latvijā rīko Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar  Starptautisko Sporta un kultūras asociāciju (ISCA), kura mērķis ir popularizēt fiziskās aktivitātes pašiem mazākajiem (piem. bērnudārzu audzēkņiem), kā arī piem. veicināt fizisko aktivitāšu atsākšanu pēc Covid-19 izraisīta pārtraukuma, jo 1 jūdze = 1,609 km ir ļoti pieejama un vienkārša distance. Pieteicās ap 12 000 dalībnieku, un īpaši aktīvi  bija bērnudārzi (piedalījās 120 pirmsskolas izglītības iestādes no visas Latvijas).

5 dienu laikā sakrājām ~ 40 000 km jeb 25 000 jūdzes!

Latvijas Tautas sporta asociācija Eiropas jūdzes ietvaros piedāvāja arī tiešsaistes izaicinājumu “Krāj jūdzes”, kurā piedalījās 242 dalībnieki.

Pasākumā arī piedalījās grupas – piem. nūjošanas treneri ar savām grupām (vairākas grupas no Rīgas, Ādažiem, Jūrmalas u.c.) , grupa no Jaunbērzes, Daugavpils, Kārsavas, Līvāniem, Jelgavas, Mērsraga, Auces, bet Salacgrīvā Zvejnieku parkā un pilsētā bija pieejamas jūdzes garuma brīvpieejas distances, kuras varēja individuāli izstaigāt ikviens.

Pirmsskolas izglītības iestādēs bērni skrēja, piedalījās pārgājienos un stafetēs, brauca ar riteņiem, skrejriteņiem. Bērniem pasākums ļoti patika, viens no komentāriem bija: “Esmu piekusis, bet esmu ļoti laimīgs!” Daudzās pirmsskolas izglītības iestādēs bērniem izdevās iesaistīt arī savas ģimenes jūdžu krāšanā (viņi to darīja individuāli), kā arī aktīvi piedalījās bērnudārzu personāls (piem. Olaines PII “Zīles” skolotājas naktī izstaigāja trasi pa purvu).

Eiropas jūdze bildēs:

#FindYourMile