Svētdien, 1. decembrī, plkst. 14.00 sporta zālē Daugavas ielā 50 notiks spēles Mamanet jeb Kečbola (ang. catchball – latv. ķer bumbu) prezentācija un spēles apmācība. Pasākumu rīko Pļaviņu novada dome un Latvijas Tautas Sporta asociācija.

Spēles galvenā ideja ir iesaistīt kustību aktivitātēs sievietes, kuras nekad nav nodarbojušās ar sportu vai pašreiz to dara reti.

Spēle ir ļoti līdzīga volejbolam. Atšķirībā no volejbola, spēlētājiem bumba ir jānoķer pirms to nodot nākošajai spēlētājai.

Spēle tika izveidota Izraēlā 2004. gadā un pašlaik tūkstošiem sieviešu to regulāri spēlē. Izraēlā uz Kečbola spēles pamata izveidojās sociālā kustība Mamanet, kas palīdz sievietēm pārvarēt ikdienas grūtības un satikt jaunus draugus, sajust atbalstu, veicināt komandas garu. Galvenā spēles devīze ir: “Katra mamma var!”.

Spēlējot spēli Mamanet, sievietes popularizē savā ģimenē sportu, veselīgu dzīvesveidu, komandas spēles kultūru. Pēc veiksmīgiem 15 gadiem Izraēlā Mamanet kļuva par lielāko sabiedrisko sportisko kustību šajā valstī un pašlaik tas tiek popularizēts visā pasaulē.

Mīļās dāmas, kundzes, jaunietes! Pasākumā ļoti gaidīsim ikvienu no jums! Ikvienu neatkarīgi no jūsu iepriekšējās pieredzes, fiziskās sagatavotības vai gadu skaita!

Pie mums viesosies Latvijas Tautas sporta asociācijas ģenerālsekretāre, Eiropas Tautas sporta asociācijas viceprezidente Gaļina Gorbatenkova un komanda no Naukšēniem, kas jau uzsākusi aktīvu darbību Mamanet jeb Kečbola kustībā!

Uz tikšanos!

 

Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Rasa Siliņa