No 2017. gada 13. līdz 18. jūnijam Rīgā notiks 5. CSIT Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles (turpmāk – Pasaules sporta spēles), kuras tiek organizētas reizi divos gados un pulcē tūkstošiem dalībnieku no visas pasaules.Pasaules sporta spēles (World Sports Games) ir starptautisks pasākums, kurā nepiedalās profesionāli sportisti, bet gan strādājošie un amatieri, kas pārstāv savu sporta veidu, valsti un kultūru. Pasaules sporta spēles ir starptautisks sporta festivāls, kas sekmē kultūru mijiedarbību, draudzību, kā arī informācijas un pieredzes apmaiņu.

Šobrīd plānots, ka Rīgā ieradīsies un Pasaules sporta spēlēs piedalīsies komandas no 36 Eiropas, Āfrikas, Dienvidamerikas, Āzijas valstīm: Vācijas, Itālijas, Beļģijas, Krievijas, Nepālas, Pakistānas, Meksikas, Brazīlijas, Kamerūnas, Mongolijas, Tunisijas un citām.

3523 dalībnieki, vairāk nekā 270 komandu sacentīsies dažādos sporta veidos un disciplīnās – vieglatlētikā, futbolā, šahā, galda tenisā, volejbolā, grieķu-romiešu cīņā, peldēšanā, basketbolā, minifutbolā, džudo, petankā, pludmales volejbolā, pludmales cīņā un pludmales tenisā, lai ne tikai noskaidrotu labāko un spēcīgāko katrā sporta veidā, bet arī iepazītu Latvijas kultūru un pavadītu laiku sportiskā, draudzīgā un internacionālā gaisotnē.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts līdzdarboties šī starptautiskā pasākuma norisē, jo ļoti nozīmīga loma veiksmīgai Pasaules sporta spēļu norisei būs brīvprātīgajiem.

Katrai komandai tās uzturēšanās laikā Latvijā būs nepieciešams BRĪVPRĀTĪGAIS KOMANDAS ASISTENTS, kurš savai komandai, kamēr tā uzturas Latvijā, būs gan menedžeris, gan draugs, gan palīgs, gan gids, gan atbalstītājs vienlaicīgi. Komandas asistentam jāzina latviešu valoda un vismaz viena no svešvalodām (angļu, krievu, vācu, itāļu, spāņu, portugāļu, arābu u.c), jāspēj plānot ne tikai savs laiks, bet jāpalīdz saplānot komandas grafiks, jāpavada komanda uz spēļu norises vietām un jāveic virkne citu uzdevumu.

Komandas asistentam ir jābūt:

  • 17 gadus vecam vai pilngadīgam;
  • komunikablam;
  • izpalīdzīgam;
  • spējīgam ātri reaģēt sarežģītās situācijās;
  • atbildīgam;
  • latviešu valodas un vismaz vienas svešvalodas zināšanām (atkarībā no konkrētās valsts);
  • brīvam laikam no citiem darbiem laika posmā no 2017. gada 13. līdz 18. jūnijam.

Komandu asistentiem tiks nodrošinātas pusdienas kopā ar savu komandu un identifikācijas karte, kas ļaus bez maksas pārvietoties Rīgas sabiedriskajā transportā komandas asistenta pienākumu veikšanas laikā.

Ja ir vēlme kļūt par Pasaules sporta spēļu komandu ASISTENTU, lūdzam aizpildīt pieteikuma formu tiešsaitē http://ej.uz/brivpratigais_WSG2017 līdz 2017. gada 1. jūnijam.

No 8. maija līdz 9. jūnijam notiks klātienes intervijas ar potenciālajiem komandu asistentiem un brīvprātīgajiem.