Jau piekto reizi norisināsies Latvijas Skolu orientēšanās kauss

Latvijas Orientēšanās federācija nu jau piekto gadu pēc kārtas organizē Latvijas Skolu orientēšanās kausu, kur aicinātas piedalīties skolas no visas Latvijas.

Šogad sacensības norisināsies 22. aprīlī Baložos. Sacensības tiek rīkotas ar mērķi veicināt orientēšanās sporta attīstību Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs, kā arī lai noskaidrotu labāko skolas komandu, kas iegūs Latvijas Skolu kausu.

Sacensību sākumā visiem reģistrētajiem dalībniekiem jāpiedalās kvalifikācijas skrējienos. Pēc tam divpadsmit labākie dalībnieki no katras grupas piedalās pusfināla skrējienos, bet seši labākie no pusfināla dalībniekiem tiksies arī fināla skrējienos.

Katras skolas komandā jābūt vismaz trīs skolēniem, no kuriem viena ir meitene, bet dalībnieku skaits no vienas skolas nav ierobežots. Dalībnieki sacenšas piecās dažādās vecuma grupās un, protams, skolu kopvērtējumā. Skolu kopvērtējumā tiek vērtēti trīs labākie kvalifikācijas skrējienu punktu summas.

Skolu kopvērtējumā 1.–3. vietas ieguvēji iegūst kausus, kā arī orientēšanās inventāru no “SUUNTO” un sponsoru sarūpētās balvas. Labākās skolas titula ieguvējiem balvā arī klases ekskursija pa Latviju no Jēkaba ceļojumiem. Skola ar vislielāko dalībnieku skaitu tiks pie pārsteiguma balvas. Tāpat katras vecuma grupas godalgoto vietu ieguvēji tiek apbalvoti ar medaļām, gardām balvām no “Maxima” un citām sponsoru balvām.

  1. gadā Latvijas skolu orientēšanās kauss vienuviet pulcēja ap 800 skolēniem no 92 Latvijas skolām. Pagājušajā gadā uzvaru skolu kopvērtējumā pirmo reizi izcīnīja Ādažu vidusskola, aiz sevis atstājot Mežciema pamatskolu un Jelgavas 4. vidusskolu.

Dalība sacensībās ir bez maksas. Skolas (novadu un pilsētu vispārizglītojošās skolas, kā arī profesionālās vidusskolas) komandas dalību piesaka reģistrējoties līdz 2020. gada 15. aprīļa 23:59 tiešsaistē Skolu Kausa mājaslapā: http://skolukauss.lof.lv/pieteikumi/.

Pasākumu atbalsta Maxima, Suunto, Jēkaba aģentūra, Latvijas Valsts meži, Latvijas Tautas Sporta asociācija, Latvijas Sporta federāciju padome, Dobeles dzirnavnieks, Pūre, Izglītības un zinātnes ministrija un Ķekavas novads.

 

Papildu informācija

Rovena Ločmele
Sabiedrisko attiecību pārstāve
Tālrunis: 28772073
E-pasts: rovenalocmele@gmail.com